Dziekanat studiów niestacjonarnych
Aktualności
Szkolenie dla doktorantów i studentów w języku angielskim pt. Raw Materials Manager
INFORMACJE DLA STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU
Informacje_dla_studentów_Isem._drugiego_stopnia_ZIP II st-_nabór_marzec 2021
PARKING
Teren przed Wydziałem Zarządzania znajduje się obecnie w strefie płatnego parkowania . Istnieje możliwość wykupienia dostępu do parkingu za budynkiem Wydziału wyłącznie dla studentów studiów niestacjonarnych.
Regulamin parkingu znajduje się pod linkiem :
Link do sytemu kontroli wjazdu na teren AGH, gdzie można pobrać odpowiednie dokumenty:
https://english.agh.edu.pl/wjazdy/
Przedłużanie ważności Elektronicznej Legitymacji Studenckiej
Przedłużanie ważności Elektronicznej Legitymacji Studenckiej odbywa się w Centrum Kart Elektronicznych AGH. zlokalizowanym w paw. C-1, pok. 322B (III piętro, klatka przy wejściu do C-1).
Warunkiem przedłużenia legitymacji jest uzyskanie wpisu na kolejny semestr.
Szczegółowe informacje można przeczytać na stronie: http://english.cp.agh.edu.pl
ADAPTER – program dla studentów pierwszego roku
Szczegółowe informacje na temat Programu dostępne są pod adresem:
https://english.adapter.agh.edu.pl/
Dyżury psychologów w ramach programu ADAPTER
Szanowni Państwo,
w związku z przedłużającym się stanem epidemicznym uprzejmie informujemy, że w ramach programu ADAPTER uruchomiono dyżury psychologiczne dla studentów, którzy zgłaszają problemy zdrowia psychicznego związane z przedłużającym się stanem epidemicznym, a zwłaszcza odosobnieniem, izolacją, uzależnieniami, itp.
Konsultacje są bezpłatne i mogą z nich skorzystać studenci AGH po okazaniu legitymacji studenckiej.
Kalendarium
Organizacja roku akademickiego
Organizacja dydaktyki
Programy wymiany
Student pragnący wyjechać w ramach programów wymiany powinien złożyć podanie o przyznanie Indywidualnej organizacji studiów (IOS) na okres wyznaczony przez Dziekana.
Procedura wyjazdowa Erasmus na Wydziale Zarządzania (2018_06_04)
Erasmus+
Od 1. stycznia 2014 roku w naszej AGH ruszył program Erasmus+ – nowy program UE na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu.
MOST
Program „MOST” to program mobilności studentów i doktorantów, umożliwiający studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednym z dwudziestu dziewięciu polskich Uniwersytetów. Bywa nazywany „polskim Erasmusem” i skorzystało z niego już prawie 10 tysięcy osób.
Więcej informacji na stronie: english.most.amu.edu.pl
Uczelnie
PROGRAM MOST – KROK PO KROKU
KROK 1 – Zapoznaj się z ofertą miejsc na poszczególnych uczelniach ogłoszoną przez UKA (oferta ogłaszana 15 kwietnia, aktualizowana 30 października). Oferta dostępna jest pod adresem https://most.uka.uw.edu.pl/
KROK 2 – Jeżeli znajdziesz interesujący Cię kierunek studiów na wybranej uczelni – zarejestruj się w systemie IRK MOST (Internetowej Rejestracji Kandydatów MOST) – na stronie jak wyżej.
KROK 3 – Wydrukuj wypełniony w systemie IRK MOST wniosek o udział w Programie.
KROK 4 – Przedstaw wniosek Prodziekanowi wydziału macierzystego w celu jego zaopiniowania.
KROK 5 – Złóż pozytywnie zaopiniowany przez Prodziekana wniosek w Dziale Nauczania (u koordynatora programu MOST, pokój 112, pawilon C-1) – w odpowiednim terminie:
-
wyjazd na semestr zimowy lub cały rok akademicki – od 15 kwietnia do 15 maja
-
wyjazd na semestr letni – od 30 października do 30 listopada
Koordynator programu MOST przedstawi Twój wniosek do akceptacji Prorektora ds. Kształcenia. Po jej uzyskaniu wniosek zostanie wgrany przez koordynatora do systemu IRK MOST.
KROK 6 – Sprawdź na stronie UKA lub na swoim koncie w systemie, czy zostałeś zakwalifikowany do udziału w Programie (30 czerwca – wyjazdy na semestr zimowy lub cały rok akademicki; 30 grudnia – wyjazdy na semestr letni) lub oczekuj decyzji biura UKA, która wysłana zostanie do Ciebie pocztą na adres podany we wniosku.
KROK 7 – Przed rozpoczęciem studiów skontaktuj się z koordynatorem uczelni przyjmującej lub zapoznaj się z informacjami o Programie zamieszczonymi na stronie internetowej uczelni przyjmującej.
KROK 8 – Przygotuj i przedstaw Prodziekanowi wydziału macierzystego do akceptacji Porozumienie o programie zajęć (zwróć uwagę na przedmioty obligatoryjne!).
KROK 9 – W momencie podejmowania studiów dostarcz uczelni przyjmującej Porozumienie o programie zajęć – do akceptacji Dziekana lub Prodziekana tejże uczelni.
KROK 10 – Studiuj na wybranej uczelni, poszerzając swoją wiedzę.
KROK 11 – Wszelkie zmiany do Porozumieniu o programie zajęć muszę być wprowadzanie poprzez wypełnienie Aneksu do Porozumienia.
KROK 12 – Po zrealizowaniu wszystkich zajęć zadeklarowanych w Porozumieniu i zebraniu wpisów do Wykazu zaliczeń uzyskaj od Dziekana lub Prodziekana uczelni przyjmującej potwierdzenie ich zrealizowania (uzyskanych zaliczeń i ocen nie wpisujemy do indeksu).
KROK 13 – Odbierz wystawiony przez uczelnię przyjmującą CERTYFIKAT poświadczający Twój udział w Programie.
KROK 14 – Po powrocie z Programu przedstaw Prodziekanowi wydziału macierzystego Wykaz zaliczeń (stanowi on podstawę uzyskania wpisów do indeksu).
W trakcie odbywania studiów w ramach programu MOST przysługujące stypendia: socjalne, naukowe, MNiSW i inne wypłaca studentowi uczelnia macierzysta. Uczelnia przyjmującą w miarę możliwości powinna zapewnić studentowi miejsce w domu studenckim – na wniosek studenta.
Zasady rekrutacji
Rekrutacja na semestr zimowy 2019/20 trwa od 15 kwietnia br do 15 maja a na semestr letni od 31 października do 30 listopada
Aby wziąć udział w rekrutacji należy zarejestrować się w systemie IRK MOST (Internetowej Rejestracji Kandydatów MOST), która znajduje się na stronie english.most.uka.uw.edu.pl
Z oferty programu można wybrać maksymalnie cztery kierunki (doktoranci – jeden)
Rekrutacja opisana jest szczegółowo pod linkiem MOST KROK PO KROKU
Kontakt
Koordynator programu MOST na Wydziale Zarządzania AGH
dr inż. Katarzyna Klimkiewicz
Ul. Gramatyka 10, 30-067 Kraków
pok 122, I piętro,
tel. 12- 617-42-93
Uczelniany koordynator programu MOST
mgr Małgorzata Bartyś
Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
pawilon C-1, I piętro, pok. 112
T: 12 617 27 12
MOSTECH
Szczegółowe informacje na temat programu MOSTECH znajdują się na stronie:
Uchwała Senatu
Uchwała nr 43 /2005
Senatu AGH z dnia 27 kwietnia 2005 r
Porozumienie Konferencji Rektorów Polskich
Uczelni Technicznych
w sprawie systemu mobilności studentów MOSTECH
Porozumienie polskich uczelni technicznych w sprawie systemu mobilności studentów MOSTECH ma na celu:
-
wdrożenie założeń Procesu Bolońskiego,
-
podnoszenie jakości kształcenia,
-
ułatwienie krajowej wymiany studentów.
§ 1
Założenia ogólne systemu MOSTECH
-
Sygnatariusze Porozumienia stawiają sobie za cel umożliwienie studentom odbycie części studiów poza uczelnią macierzystą.
-
System mobilności ma wspierać mechanizmy wzajemnego doskonalenia jakości kształcenia na kierunkach technicznych dla wszystkich poziomów kształcenia
i systemów studiów. -
Wymiana jest dobrowolna i jest realizowana na wniosek studenta pozytywnie zaopiniowany przez dziekana jednostki macierzystej.
§ 2
Procedury wymiany
1. Sprawy formalne i organizacyjne systemu, wynikające z Porozumienia, za pośrednictwem KAUT, prowadzą: uczelnia zgłaszająca (uczelnia macierzysta studenta) i uczelnia przyjmująca.
2. W systemie MOSTECH obowiązują następujące procedury zgłaszania i przyjmowania studentów:
-
do 30 marca uczelnie zgłaszają do Biura KAUT oferowaną liczbę miejsc na poszczególne kierunki studiów na następny rok akademicki,
-
do 15 kwietnia Biuro KAUT ogłasza zbiorcze zestawienia miejsc,
-
uczelnie przesyłają do KAUT listę kandydatów na studia, odpowiednio w terminie do 15 maja na semestr zimowy i w terminie do 30 listopada na semestr letni,
-
KAUT koordynuje procedurę wymiany i przesyła uczelniom listę kandydatów na studia, odpowiednio na semestr zimowy w terminie do 15 czerwca i na semestr letni w terminie do 30 grudnia,
-
studenci zgłaszający się do uczestnictwa w systemie MOSTECH mogą podać więcej niż jedną uczelnię, w której zamierzają odbyć część studiów,
-
po zakończeniu semestru Biuro KAUT przekazuje informację do KRPUT o liczbie studentów i uczelniach uczestniczących w wymianie.
§ 3
Realizacja programu studiów i zasady zaliczania
- Studenci mogą realizować indywidualny program studiów lub program standardowy zgodny z planem na danym semestrze uczelni przyjmującej.
- Program nauki powinien zapewnić uzyskanie 30 punktów ECTS w ciągu semestru.
W przypadku uzyskania mniejszej liczby punktów student jest zobowiązany do ich uzupełnienia w uczelni macierzystej. - Wybrany przez studenta program musi uzyskać aprobatę dziekana jednostki macierzystej przed skierowaniem studenta do uczelni przyjmującej.
- Studenta w czasie odbywania studiów poza uczelnią macierzystą obowiązuje regulamin uczelni przyjmującej.
- Przedmioty (kursy) i semestr realizowany poza uczelnią macierzystą na podstawie ocen i punktów ECTS wpisanych do indeksu i na kartę egzaminacyjną przez prowadzących zajęcia w uczelni przyjmującej, zalicza dziekan jednostki macierzystej.
- Uzyskane przez studenta oceny oraz inne informacje niezbędne do zamieszczenia
w suplemencie do dyplomu potwierdza dziekan jednostki przyjmującej, na zatwierdzonym przez KRPUT druku.
§ 4
Warunki uczestnictwa studentów w wymianie
-
Studia w ramach systemu MOSTECH może podjąć student po zaliczeniu drugiego roku studiów.
-
Dziekan jednostki macierzystej może wyrazić zgodę na odbycie studiów w innej uczelni, jeżeli student ma zaliczony bez braków bieżący semestr.
-
W trakcie odbywania studiów w systemie MOSTECH, przysługujące stypendia wypłaca studentowi uczelnia macierzysta.
-
Uczelnie przyjmujące studentów zapewniają odpłatnie, w miarę możliwości, miejsca w domu akademickim, zgodnie z własnym systemem opłat.
§ 5
Wzory pism dla uczelni kierującej studentów na studia i dla uczelni przyjmującej na studia oraz dodatkowe druki przygotowuje KAUT, zatwierdza KRPUT.
§ 6
Przystąpienie do Porozumienia wymaga akceptacji Senatu.
§ 7
Regulaminy studiów uczelni przystępujących do Porozumienia umożliwiają zaliczenie przedmiotów (kursów) w innych uczelniach.
§ 8
-
Sygnatariusz Porozumienia może z niego wystąpić.
-
Do Porozumienia może przystąpić uczelnia spoza grona Sygnatariuszy na warunkach
i za zgodą KRPUT.
Podpisując Porozumienie zobowiązujemy się do czynnego uczestnictwa w realizacji misji
z niego wynikającej oraz respektowania przyjętych przez nie reguł działania.
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie .....................................................................
Rektor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni .........................................................................
Rektor Akademii Morskiej w Gdyni ............................................................................................
Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie .....................................................................................
Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej ...........................................................................
Rektor Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy .............................................................
Rektor Politechniki Białostockiej ................................................................................................
Rektor Politechniki Częstochowskiej ..........................................................................................
Rektor Politechniki Gdańskiej .....................................................................................................
Rektor Politechniki Koszalińskiej ................................................................................................
Rektor Politechniki Krakowskiej .................................................................................................
Rektor Politechniki Lubelskiej .....................................................................................................
Rektor Politechniki Łódzkiej .......................................................................................................
Rektor Politechniki Opolskiej ......................................................................................................
Rektor Politechniki Poznańskiej ..................................................................................................
Rektor Politechniki Radomskiej ..................................................................................................
Rektor Politechniki Rzeszowskiej ...............................................................................................
Rektor Politechniki Szczecińskiej ................................................................................................
Rektor Politechniki Śląskiej .........................................................................................................
Rektor Politechniki Świętokrzyskiej ............................................................................................
Rektor Politechniki Warszawskiej ...............................................................................................
Rektor Politechniki Wrocławskiej ...............................................................................................
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ......................................................
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego .......................................................................................
Rektor Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie ............................................................
Wrocław, 26 luty 2005 r.
Praktyki
Komunikaty
Działalność naukowa
Obrony prac dyplomowych
Dokumenty do pobrania
ZGŁASZANIE TEMATU PRACY, PROMOTORA, WNIOSKI O ZMIANĘ TEMATU PRACY, RECENZENTA LUB PROMOTORA
W TRYBIE ZDALNYM
W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19 i koniecznością przekazywania dokumentów zdalnie proszę o zgłaszanie tematów prac dyplomowych oraz składania wniosków o zmianę tematu, promotora i recenzenta następującym trybem:
1. Student po wypełnieniu i podpisaniu wniosku przekazuje skan droga mailową do Promotora.
2. Promotor po zaakceptowaniu tematu lub zmiany (może być podpis na wniosku i skan lub akceptacja w treści maila) przekierowuje mail do Kierownika Katedry.
3. Kierownik Katedry po zaakceptowaniu (może być podpis na wniosku i skan lub akceptacja w treści maila) przekierowuje mail do Zespołu Obsługi Kształcenia na adres hmista@zarz.agh.edu.pl.
Bardzo proszę przekierowywać mail tak, aby widoczna była pełna ścieżka i wszystkie decyzje.
Lista promotorów upoważnionych do kierowania pracami dyplomowymi – wybór sem. letni 2019-20
Lista promotorów upoważnionych do kierowania pracami dyplomowymi – wybór semestr letni 2020-2021
Zagadnienia do egzaminu dyplomowego 2 stopień
PRZEPROWADZANIE EGZAMINÓW DYPLOMOWYCH W TRYBIE ZDALNYM
Druki do pobrania (aktualizacja 22.01.2021 r.)
WYTYCZNE załącznik oświadczenie studenta
WYTYCZNE w sprawie procesu dyplomowania
Wykaz dokumentów do rejestracji pracy dyplomowej -akt. 10.02.2021
UWAGA
W module Wirtualna Uczelnia uruchomiona jest obsługa prac dyplomowych w formie elektronicznej (instrukcja znajduje się w module).
Zagadnienia do ogólnego egzaminu kierunkowego
Zagadnienia do ogólnego egzaminu kierunkowego – kierunek Zarządzanie
Zagadnienia do ogólnego egzaminu kierunkowego – kierunek Informatyka i Ekonometria
Propozycje tematów prac dyplomowych
Opłaty
Opłaty za usługi edukacyjne
OPŁATY ZA USŁUGI EDUKACYJNE W ROKU AK. 2019/20 – STUDIA NIESTACJONARNE
Regulowane są Uchwałą Senatu AGH w sprawie zasad pobierania opłat za świadczone usługi edukacyjne oraz Zarządzeniem Rektora w sprawie wysokości opłat za świadczenia usług edukacyjnych w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (teksty dokumentów zamieszczone są w plikach do pobrania, pod Regulaminy i Zarządzenia).
- TERMINY I ZASADY WNOSZENIA OPŁAT
Czesne na studiach niestacjonarnych opłaca się semestralnie.
Wysokość opłat dla studentów rozpoczynających studia (1sem.) od r.ak. 2019/20 :
studia pierwszego stopnia (wszystkie kierunki): 1950 zł za semestr
studia drugiego stopnia:
dla kierunku Zarządzanie: 2050 zł za semestr
dla kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji: 2250 zł za semestr
dla kierunku Informatyka i Ekonometria: 2250 zł za semestr
Wysokość opłat dla studentów rozpoczynających studia przed r. ak. 2019/20 :
studia pierwszego stopnia (wszystkie kierunki): 1850 zł za semestr
studia drugiego stopnia:
dla kierunku: Zarządzanie: 1950 zł za semestr
dla kierunku: Zarządzanie i inżynieria produkcji: 2150 zł za semestr
dla kierunku Informatyka i ekonometria: 2150 zł za semestr
Studenci zobowiązani są do wniesienia opłaty czesnego w terminach:
za semestr zimowy do 30 września danego roku
za semestr letni do 15 marca danego roku
za pierwszy semestr opłatę należy wnieść do 15 października danego roku.
Opłatę za powtarzanie przedmiotów, różnice programowe oraz przedmioty nieobjęte planem studiów należy wnieść do:
za semestr zimowy do 15 października danego roku
za semestr letni do 15 marca danego roku
Studenci drugiego, trzeciego i czwartego roku w r. ak. 2019/20 wpłaty dokonują na konto:
na rachunek bankowy nr : 60 1240 4722 1111 0000 4850 1314 (Bank Pekao S.A.)
z dopiskiem subkonto: 720 200 9500
Za datę uiszczenia opłaty uważa się datę wpływu kwoty na konto bankowe. Każdorazowe opóźnienie w opłatach za zajęcia dydaktyczne lub dokonanie ich w niepełnej kwocie skutkuje naliczeniem odsetek ustawowych.
UWAGA
Studenci pierwszego roku w r. ak.2019/20 będą mieli podane indywidualne konta w Systemie USOS. Sposób logowania do Systemu podany będzie na koncie rekrutacyjnym we wrześniu.
Wnioski w sprawach zwrotu opłaty, rozłożenia na raty albo zwolnienia z opłat należy adresować do Prodziekana Wydziału Zarządzania (druk w plikach do pobrania) i składać w dziekanacie przed rozpoczęciem zajęć (zgodnie ze szczegółową organizacją roku akademickiego obowiązującą w danym roku akademickim)
- wniosek powinien zawierać dokładny opis sytuacji studenta wraz z właściwymi dokumentami (w zależności od przyczyny, dla której student ubiega się o zwolnienie) potwierdzającymi zasadność wniosku;
- wniosek o zwolnienie z opłaty winien być należycie udokumentowany, przy czym trudną sytuację materialną studenta dokumentuje się poprzez złożenie kompletu aktualnych dokumentów niezbędnych do wyliczenia dochodu na jednego członka rodziny, potwierdzających sytuację materialną, zgodnie z wymogami obowiązującymi w zakresie przyznawania świadczeń pomocy materialnej studentom, określonymi w odrębnych przepisach bądź innych dokumentów potwierdzających istotne pogorszenie sytuacji materialnej;
- zwolnienie z opłaty oraz rozłożenie czesnego na raty za pierwszy semestr studiów nie jest dopuszczalne.
- POWTARZANIE PRZEDMIOTU, SEMESTRU
- Stawkę za 1 godzinę zajęć dydaktycznych powtarzanych z powodu niezadowalających wyników w nauce na studiach niestacjonarnych oblicza się dzieląc wysokość opłaty semestralnej przez liczbę godzin zajęć dydaktycznych w danym semestrze.
- Wysokość opłaty za powtarzane przedmioty ustala się mnożąc stawkę za jedną godzinę zajęć dydaktycznych przez liczbę godzin zajęć dydaktycznych, w których student winien ponownie uczestniczyć.
- W przypadku powtarzania semestru na studiach niestacjonarnych, student wnosi opłatę semestralną obowiązującą w danym semestrze.
2.RÓŻNICE PROGRAMOWE
Na podstawie Uchwały 113/2014 Senatu AGH z dnia 29 października 2014 r. ustala się co następuje:
W przypadku konieczności uzupełnienia różnic programowych, powstałych w wyniku zmiany uczelni, wydziału, kierunku lub formy studiów bądź reaktywacji na studia student studiów niestacjonarnych ma obowiązek wniesienia opłaty proporcjonalnie do wysokości opłaty semestralnej, obowiązującej w roku akademickim, w którym realizowane są różnice programowe oraz liczby godzin zajęć dydaktycznych stanowiących różnice programowe.
3. FAKTURA ZA STUDIA
Studenci, którym zakład pracy pokrywa opłatę czesnego w całości lub części proszeni są
o dostarczenie do Dziekanatu następujących danych potrzebnych do wystawienia faktury VAT:
– nazwa firmy
– adres
– numer NIP
Faktury indywidualne wystawiane są tylko na wcześniejszą prośbę studenta.
Pliki do pobrania
Obsługa administracyjna studentów
Zespół Obsługi Studentów -studia niestacjonarne
mgr inż. Monika Zaleska-Ulatowska
Pawilon D-14, parter, pokój nr 1
tel.: +48 12 617 43 53
e-mail: zaleska@zarz.agh.edu.pl
kierunek Zarządzanie – studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia,
kierunek Informatyka i Ekonometria – studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia
kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – studia drugiego stopnia – nabór luty 2020
mgr inż. Karina Czerska
Pawilon D-14, parter, pokój nr 1
tel.: +48 12 617 42 94
e-mail: kczerska@zarz.agh.edu.pl
kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – studia pierwszego stopnia
mgr Marta Wójs
Pawilon D-14, parter, pokój nr 4
tel.: +48 12 617 39 51
e-mail: mwawszcz@zarz.agh.edu.pl
kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – studia drugiego stopnia – nabór luty 2021
Dział Kształcenia
Agnieszka Kuszlik
Pawilon D-14, parter, pokój nr 6
tel.: +48 12 617 43 07, fax: +48 12 617 44 72
e-mail: akuszlik@zarz.agh.edu.pl
mgr Halina Początek
Pawilon D-14, parter, pokój nr 6
tel.: +48 12 617 31 62, +48 12 617 43 07,
e-mail: hmista@zarz.agh.edu.pl
zgłaszanie tematów prac dyplomowych, indywidualizacja studiów (IOS), przeniesienia efektów kształcenia, reaktywacje, przeniesienia, urlopy, programy wymiany studenckiej, uznawanie efektów uczenia się (EUS).
Godziny przyjęć w dziekanacie (pok. 1):
W zawiązku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19 wprowadza się obowiązek ograniczenia do minimum bezpośrednich kontaktów . Dyżury stacjonarne w dziekanacie zostają zawieszone do odwołania. W celu zapewnienia prawidłowej komunikacji zaleca się wykorzystywanie korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych, a jedynie w sytuacjach wyjątkowych po uzgodnieniu telefonicznym kontakt osobisty.
Godziny przyjęć w dziale kształcenia (pok. 6):
Dział Kształcenia będzie pracował zdalnie (do odwołania), w związku z tym uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Agnieszka Kuszlik akuszlik@zarz.agh.edu.pl, tel. 12 617 43 07
Halina Początek hmista@zarz.agh.edu.pl, tel. 12 617 43 07 12 617 31 62
Wnioski i podania przyjmowane będą tylko z adresów, które znajdują się w domenie AGH.
Godziny przyjęć w czasie tradycyjnej pracy (czasowo odwołane):
Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 09:00-12:00
Środa: 12:00-15:00
Czwartek: 09:00-12:00
Piątek: 13:00-15:00
Prodziekan ds. Kształcenia
Dr hab. inż. Jerzy Feliks,
prof. uczelni
Pawilon D-14, parter, pokój nr 6a
prd.ksztal@zarz.agh.edu.pl
Dyżury odbywać się będą w formie zdalnej – szczegóły poniżej
Dyżur dla studentów w formie tradycyjnej (odwołany):
piątek 14.30 – 15.30
Prosimy o wcześniejsze składanie podań w Dziale Kształcenia
Zakres realizowanych zadań
indywidualizacja studiów (reaktywacje, przeniesienia), jakość kształcenia, mobilność studentów (programy wymiany), specjalności, uznawanie efektów kształcenia, uznawanie efektów uczenia się
Prodziekan ds. Studenckich
Dr inż. Antoni Korcyl
Pawilon D-14, parter, pokój nr 4a
prd.stud@zarz.agh.edu.pl
Dyżury odbywać się będą w formie zdalnej – szczegóły poniżej
Dyżur dla studentów w formie tradycyjnej (odwołany):
piątek 15.00 – 16.00
Prosimy o wcześniejsze składanie podań w Dziekanacie
Zakres realizowanych zadań
egzaminy (dyplomowe, komisyjne), obrony, płatności, pomoc materialna (stypendia, akademiki), praktyki, rozliczenia dydaktyki, umowy
W związku ze zbliżającym się okresem rozliczenia semestru letniego zostają wznowione dyżury Prodziekana ds. Studenckich oraz Prodziekana ds. Kształcenia. Spotkania odbywać się będą zdalnie za pomocą programu MC Teams.
Aby spotkać się z Prodziekanem należy wysłać mail z krótkim opisem sprawy, który pozwoli na podjęcie decyzji czy spotkanie jest konieczne oraz ustalić termin i godzinę (w godzinach dyżuru).
Po ustaleniu terminu i godziny spotkania zainteresowanemu studentowi zostanie przesłany link, za pomocą którego będzie można uczestniczyć w spotkaniu.
Godziny przyjęć w Dziale Stypendiów:
Poniedziałek: nieczynne - dzień wewnętrzny
Wtorek: 8:00 – 11:00
Środa: 12:00 – 15:00
Czwartek: 8:00 – 11:00
Piątek: 12:00 – 15:00 - studenci stacjonarni
Piątek dydaktyczny (w terminach zjazdów): 13:00 - 17:00 - studenci niestacjonarni
Dział Stypendiów Pawilon D-14
ul. Gramatyka 10,
30-067 Kraków
parter, pokój nr 3
mgr Ewelina Madej
Studenci stacjonarni I stopnia 2-4 rok oraz wszyscy studenci stacjonarni II stopnia
e-mail: emadej@zarz.agh.edu.pl
tel: +48 12 617 43 02
tel. +48 12 617 43 02
inż. Joanna Gola
Studenci stacjonarni I stopnia 1 roku oraz wszyscy studenci niestacjonarni
e-mail: jgola@zarz.agh.edu.pl tel.
tel: +48 12 617 42 03
W zawiązku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19 wprowadza się obowiązek ograniczenia do minimum bezpośrednich kontaktów.Dyżury zostają zawieszone do odwołania.W celu zapewnienia prawidłowej komunikacji zaleca się wykorzystywanie korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych, a jedynie w sytuacjach wyjątkowych po uzgodnieniu telefonicznym kontakt osobisty.
Stawki stypendialne na rok akademicki 2020/2021
Świadczenia w semestrze letnim_2020/2021
Informacje dotyczące stypendium Rektora na 1 semestrze II-go stopnia na kierunku ZiIP:
Stypendium Rektora ZiIP- LATO - lista osób, którym przyznano stypendium
Komunikaty
Lista studentów, którzy otrzymują stypendia Rektora za średnią ocen, sportowe i naukowe
Świadczenia w semestrze letnim_2020/2021
Stawki stypendialne na rok akademicki 2020/2021
Informacja dla kandydatów, którzy dokonali wpisu na I rok studiów w AGH i zamierzają się ubiegać o świadczenia w roku akademickim 2020/2021
Kandydatów na studia, którzy dokonają wpisu na I rok studiów w naszej Uczelni i będą chcieli się ubiegać o świadczenia w roku akademickim 2020/2021 prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
1.W roku akademickim 2020/21 wnioski o świadczenia należy dostarczyć do Uczelni za pomocą poczty tradycyjnej.Szczegółowe dane kontaktowe oraz adresy, na które należy nadsyłać wnioski znajdują się pod adresem:https://english.dss.agh.edu.pl/kontakt/
2. Wnioski o stypendium socjalne oraz dla osób niepełnosprawnych należy wysłać na adres Uczelni z dopiskiem nazwy Wydziału AGH, na który kandydat dokonał wpisu, natomiast w przypadku stypendium rektora dla I roku (olimpijczycy i medaliści w sporcie) z dopiskiem „Dział Spraw Studenckich”.
3.Termin składania wniosków o świadczenia dla kandydatów, którzy dokonali wpisu na I rok studiów I stopnia w AGH to 7 października 2020 roku (środa)–liczy się data nadania przesyłki w placówce pocztowej(data stempla pocztowego).
4.Wnioski należy wygenerować poprzez system USOSweb, wydrukować i wysłać pocztą tradycyjną.
5.Ze względu na wymogi formalne zarejestrowanie wniosku o świadczenie w systemie elektronicznym nie zwalnia z obowiązku dostarczenia wniosku wraz z załącznikami w wersji papierowej.
6.W przypadku ubiegania się o stypendium socjalne, prosimy o wcześniejsze kompletowanie dokumentów wymaganych do ubiegania się o to świadczenie. Uwaga! Konieczna będzie wizyta w Urzędzie Skarbowym miejsca zamieszkania, ZUS oraz innych instytucjach w zależności od indywidualnej sytuacji kandydata.
7.Szczegółowy wykaz dokumentów –załączników wymaganych do ubiegania się o stypendium socjalne jest dostępny pod adresem: https://english.dss.agh.edu.pl/swiadczenia/stypendium-socjalne/
8.W przypadku problemów z wypełnieniem wniosku oraz skompletowaniem załączników prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikiem dziekanatu Wydziału AGH, na który kandydat dokonał wpisu.Kontakty do poszczególnych pracowników Wydziałów zajmujących się świadczeniami dla studentów znajdują się tutaj: https://english.dss.agh.edu.pl/kontakt/
9.W przypadku konieczności kontaktu, np. z powodu uzupełnienia braków formalnych we wniosku, należy telefonicznie lub mailowo umówić z pracownikiem dziekanatu formę dostarczenia brakującego dokumentu.
10.Przypominamy, że konto bankowe podane we wniosku posłuży do wypłaty stypendium przez okres przyznania świadczenia, dlatego prosimy o przemyślenie tej kwestii. Nie zaleca się podawania numeru konta bankowego rodziców.
11.Więcej informacji na temat świadczeń oraz spraw studenckich w AGH znajduje się pod adresem http://english.dss.agh.edu.pl/
Zespół Działu Spraw Studenckich
Dochód z gospodarstwa za 2019 rok
Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 23 września 2020 r.w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2019 r. Na podstawie art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 333) ogłasza się, że przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wyniósł w 2019 r. 3244 zł.
Stypendia socjalne
Uprzejmie informujemy, że wykaz dokumentów do wniosku o stypendium socjalne i dla osób niepełnosprawnych znajduje się na stronie:
http://english.dss.agh.edu.pl/swiadczenia/stypendium-socjalne/
Dochód z gospodarstwa 2018 rok
Ogólne informacje o stypendiach
Studenci stacjonarni i niestacjonarni: Podstawową przesłanką do ubiegania się o przyznanie świadczenia socjalnego jest trudna sytuacja materialna studenta/rodziny studenta. Stypendium socjalne przyznawane jest na semestr dla wszystkich lat i rodzajów studiów. Od dnia 1 czerwca 2017 roku jedyną formą ubiegania się o stypendia na rok akademicki 2010/2021 jest wypełnienie wniosku w wersji elektronicznej w systemie Wirtualna Uczelnia lub USOS. Usługa jest dostępna po zalogowaniu się studenta do indywidualnego konta. Elektroniczna forma ubiegania się o stypendia nie zwalnia studentów z konieczności złożenia oryginału wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami. Rozpatrzenie wniosku następuje po złożeniu wniosku wraz z kompletem dokumentów, pozwalającymi określić aktualną sytuację dochodową studenta/rodziny studenta. Podstawą rozpatrzenia wniosku o przyznanie stypendium socjalnego w przypadku studentów studiów stacjonarnych jest złożenie zaświadczenia o dochodach własnych, współmałżonka, dzieci, rodziców, opiekunów i rodzeństwa wraz z udokumentowaniem statusu tych osób, jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym.
W przypadku wystąpienia trwałej zmiany sytuacji materialnej (utrata dochodu), student może złożyć wniosek o przyznanie świadczeń (jeśli student nie składał do tej pory wniosku o pomoc materialną) lub złożyć wniosek korygujący (w sytuacji utraty i nabycia dochodu oraz wcześniejszego złożenia wniosku) przedkładając aktualne dokumenty potwierdzające sytuację materialną.
Wysokość stypendium socjalnego w roku akademickim 2019/20
Podstawa naliczenia stypendium socjalnego wynosi 1 051,70 zł
Miesięczna wysokość stypendium socjalnego:
Przedziały dochodowe w zł /os. |
0-150 | 151-300 | 301-450 | 451-600 | 601-750 | 751-900 | 901-1051,70 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwota stypendium (zł) | 1000 | 850 | 700 | 550 | 400 | 300 | 250 |
Kwota zwiększenia stypendium socjalnego wynosi 200 zł
Dotyczy tylko studentów pobierających stypendium socjalne oraz spełniających wymogi określone w paragrafie 15 Regulaminu ŚPM
Stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych
Informacja dla studentów znajdują się na stronie:
https://english.dss.agh.edu.pl/swiadczenia/stypendium-dla-osob-niepelnosprawnych/
Ogóle informacje:
Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych może otrzymywać student legitymujący się orzeczeniem właściwego organu o stopniu niepełnosprawności lub innym równoważnym orzeczeniem stwierdzającym niepełnosprawność (np. orzeczenie ZUS). Elektroniczna forma ubiegania się o stypendia nie zwalnia studentów z konieczności złożenia oryginału wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami (np. orzeczenie ZUS). Student ubiegający się o uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności w trakcie roku akademickiego tj. między październikiem a czerwcem, powinien złożyć w Dziale Stypendiów wniosek o przyznanie stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych, który zostanie rozpatrzony po dostarczeniu orzeczenia, a wypłata świadczenia obejmie okres, od którego przyznano status osoby z określonym stopniem niepełnosprawności, nie wcześniej jednak niż od miesiąca złożenia wniosku o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych przyznawane jest na okres całego roku akademickiego lub do daty ważności orzeczenia. Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych wypłacane jest studentowi aktualnie kontynuującemu naukę albo korzystającemu z urlopu.
Stypendia Rektora dla najlepszych studentów
- Stypendium Rektora za wysoką średnią ocen. Informatyczny system obsługi dydaktyki generuje wykaz najlepszych studentów dla każdego z kierunków kształcenia na Wydziale spośród wszystkich studentów, którzy w terminie do zakończenia letniej sesji egzaminacyjnej uzyskali wszystkie zaliczenia i egzaminy z przedmiotów obowiązujących w poprzednim roku akademickim ze średnią ocen co najmniej 4,0.
Stypendia Rektora dla najlepszych studentów za osiągnięcia naukowe są przyznawane studentom AGH, którzy w ubiegłym roku akademickim wykazali się szczególnymi efektami w działalności badawczej, byli autorami publikacji naukowych, osiągnęli sukcesy w krajowych i międzynarodowych konkursach o charakterze naukowym.-
Stypendia Rektora za wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym są przyznawane studentom AGH którzy uzyskali sukcesy indywidualne lub zespołowe w rywalizacji ligowej, międzyuczelnianej na poziomie ogólnopolskim lub międzynarodowym oraz nie posiadają deficytu punktów ECTS.
-
Stypendia Rektora za osiągnięcia artystyczne są przyznawane studentom AGH, którzy w minionym roku akademickim osiągnęli sukcesy w sferze kultury, sztuki, reprezentując AGH na poziomie co najmniej ogólnopolskim oraz nie posiadają deficytu punktów ECTS.
Więcej informacji na stronie:
https://english.dss.agh.edu.pl/swiadczenia/stypendium-rektora/
Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia
Student posiadający wybitne osiągnięcia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego, może wystąpić o przyznanie stypendium Ministra. W tym celu należy w terminie do 1 października zgłosić swoją kandydaturę wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane osiągnięcia. Wniosek musi uzyskać pozytywną opinię Rady Wydziału, po uzyskaniu której Rektor występuje do właściwego Ministra z wnioskiem o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
http://english.dss.agh.edu.pl/swiadczenia/stypendium-ministra/
Zapomogi losowe
Zapomoga losowa może być przyznana przez Dziekana Wydziału studentowi, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej na podstawie złożonych wraz z wnioskiem (wg załącznika nr 4 do niniejszego Regulaminu) dokumentów (np. zaświadczenie lekarza, pomocy społecznej, orzeczenia sądowe, policyjne, itp.) lub pisemnego oświadczenia co najmniej 3 studentów, w tym członka Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH. Student może otrzymać zapomogę losową nie więcej niż dwa razy w roku akademickim, tylko na jednym kierunku studiów. Wysokość zapomogi losowej uzależniona jest od sytuacji, w jakiej znalazł się student. Kwota zapomogi jednorazowo nie może przekroczyć kwoty najwyższego stypendium socjalnego.
Wnioski o przyznanie zapomóg wraz z dokumentami potwierdzającymi zaistniałą sytuację należy składać do 20stego dnia każdego miesiąca.
Więcej informacji na stronie:
Akademiki
Wszyscy studenci AGH zainteresowani otrzymaniem miejsca w domu studenckim na dany rok akademicki składają wyłącznie elektroniczny wniosek w systemie informatycznym – bez konieczności dokumentowania dochodu, drukowania wniosku z systemu, składania wniosku i dokumentów w Dziale Stypendiów.
Szczegółowe informacje dotyczące procedury rozdziału miejsc, zostaną opublikowane na stronie https://akademik.agh.edu.pl/.
Dokumenty do pobrania
Kredyty studenckie
Informacje na temat kredytów studenckich dostępne są na stronie:
Ubezpieczenia NNW
Informacje dotyczące ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dostępne są na stronie:
Świadczenia dla cudzoziemców
Informacje o świadczeniach dla cudzoziemców znajdują się na stronie:
http://english.dss.agh.edu.pl/swiadczenia/swiadczenia-dla-cudzoziemcow/